formula-e-ke-stazeni.jpg

Oficiálně: Virgin Racing zákaznickým týmem Audi

Podle očekávání se automobilka Audi dohodla na dodávkách svého pohonného ústrojí týmu Virgin Racing. Smlouvu obě strany uzavřely na tři roky.

Dlouho avizované spojení Virgin a Audi je tak oficiální. Možnosti spolupráce se přitom objevily v momentě, kdy nedlouho po skončení čtvrté sezóny oznámil Techeetah příchod automobilky DS, dlouhodobého partnera Virgin Racing. V důsledku těchto akvizic přišel britský tým o exkluzivitu továrního týmu.

V podobě Audi nicméně získává solidního spojence. Jeho pohonné ústrojí Gen2 podle dosavadních zpráv z testů dosahuje impozantních výsledků v porovnání se zbylými konstruktéry. Dohodu obě strany potvrdily na dobu tří let. Právě tehdy se představí již třetí generace monopostů formule E.

Vedle toho nemá Virgin Racing vyřešenou otázku jezdeckého složení. Setrvat by měl Sam Bird, nicméně dlouhodobý charakter smlouvy Alexe Lynna doznal závažných trhlin po nepřesvědčivých výsledcích v minulé sezóně. V rámci dohody s Audi se proto jeví jako nejpravděpodobnější možnost angažování Robina Frijnse. Závodník Audi v DTM má zkušenosti i s formulí E. Fanoušci si jej mohou pamatovat v barvách týmu Andretti.

Oficiálního potvrzení ze strany týmu společně s představením vozu druhé generace se dočkáme již 5. října.

resizer-video.png