TOTAL Česká republika
motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

Mexico city, další zastavení DS Virgin Racing

fia_formula_e_-_mexico_city_e-prix_-_preview_0.jpg

V sobotu 3. března se 5. kolo série závodů elektrických formulí Formula E vrací do Mexika na okruh Autódromo Hermanos Rodríguez. Tým DS Virgin Racing pokračuje v boji o mistrovský titul mezi piloty i týmy.

Po jednom z nejvydařenějších začátků sezóny Formule E pokračuje DS Virgin Racing 3. března ve své spanilé jízdě po Latinské Americe na E-Prix v Mexiku.

V závodě pořádaném na slavném okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez v hlavním městě Mexika míří oba jezdci týmu Sam Bird a Alex Lynn vysoko – a to doslova -  2,092 m dlouhý okruh totiž leží ve výšce 2 285 m nad mořem (7,500 ft). Čeká je 47 kol se 17 zatáčkami v  každém z nich a rychlost jízdy až 210 km/h

Bird, který skončil v loňském závodě třetí, doufá, že svůj výsledek zopakuje a bude pokračovat v zatím nejúspěšnějším zahájení sezóny, jaké se mu kdy povedlo, a v žebříčku pilotů si udrží svou třetí pozici. Jeho týmový kolega Lynn je odhodlán vrátit se po minulém závodě v Santiagu, kde musel z technických důvodů předčasně odstoupit, znovu do hry o bodované umístění. V celkovém hodnocení týmů DS Virgin Racing momentálně zaujímá těsně 3. místo.  

I letošní ročník bude mít stejně jako dva předcházející zvláštní kontext – veškerý zisk z tohoto závodu věnuje Formule E na obnovu Mexico City postiženého ničivým zemětřesením. Kromě toho bude DSV-03 společně se všemi vozy formule E sportovně podporovat hashtag #FuerzaMexico. 

Sam Bird k závodu řekl: "V Mexiku se závodí skvěle, protože je to výborný okruh a fanoušci dokáží vytvořit úžasnou atmosféru. Naposledy jsme skončili na stupních vítězů, po celou sezónu si vedeme dobře, takže doufejme, že se to povede i tentokrát."

Alex Lynn dodává: "Poslední závod pro nás byl opravdu frustrující, ale závodění je boj. Špatné necháváme za sebou a v Mexiku do toho jdeme znovu a naplno. Bude to pro mě další nová trať, na simulátoru jsme tvrdě pracovali, abychom vše vyladili a zajistili si tu nejlepší možnou formu."

Alex Tai, vedoucí týmu DS Virgin Racing, řekl: "Mexiko je pokaždé fantastickou událostí,  především kvůli úžasným fanouškům, kterých vloni dorazilo více než 35 000. Jsem si jistý, že i tento rok bude podpora ze strany diváků stejně bouřlivá, a je skvělé, že můžeme pomoci při rekonstrukci města po zemětřesení. Do Mexika přijíždíme s velkými ambicemi na bodový zisk a pokračujeme v boji o mistrovské tituly pilotů a týmů."

DS výkonný ředitel Xavier Mestelan Pinon dodal: "Trať okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez je velmi rychlá a my víme z předchozích let, že předjíždění je opravdu obtížné. Kvalifikace tedy bude obzvlášť důležitá. Další důležitou okolností, kterou budeme muset zohlednit, je nadmořská výška a teplota – musíme se dobře postarat o součásti chlazení."

V březnu se v Mexiku koná páté kolo mistrovství ABB FIA Formule E v roce 2018. Další informace o týmu, včetně obrázků a videa, najdete zde: http://map.ds-virginracing.com/.

Registrace k odběru novinek

Podmínky ochrany osobních údajů
Uděluji tímto v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů v platném znění (dále jen „ZOOU“) společnosti TOTAL Česká republika, s.r.o., IČO: 411 89 671, se sídlem Praha 8, Pobřežní 620/3, PSČ 18600, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3582 (dále jen „Správce“) souhlas se zpracováním mnou poskytnutých osobních údajů v tomto formuláři, a to za účelem nabízení výrobků a služeb a zasílání obchodních sdělení.  Souhlas se zpracováním osobních údajů uděluji správci na dobu neurčitou. Poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů je dobrovolné. Správce poskytnuté osobní údaje zpracovává manuálně i automaticky, v rozsahu poskytnutých osobních údajů, přičemž je oprávněn provádět zpracování osobních údajů prostřednictvím pověřených zpracovatelů, a to na základě smluv uzavřených podle ust. § 6 ZOOU. Správce tímto informuje subjekt údajů a poskytuje mu výslovné poučení o právech vyplývajících pro něj ze ZOOU, tj. zejména o tom, že subjekt údajů má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, právo na opravu poskytnutých osobních údajů a dále má subjekt údajů v souladu s ust. § 21 ZOOU právo podat žádost o vysvětlení a žádat odstranění nežádoucího stavu, a to zejména blokováním, provedením opravy, doplněním nebo likvidací poskytnutých osobních údajů. Správce je oprávněn osobní údaje subjektu údajů získané za účelem nabízení obchodu nebo služeb předat jinému správci, nevysloví-li s tímto postupem subjekt údajů nesouhlas.  Pokud si Kupující přeje opravit osobní údaje, které Poskytovatel zpracovává, může o tuto skutečnost prodávajícího požádat na následující e-mailové adrese: [javascript protected email] nebo na výše uvedené adrese sídla Správce. Subjekt údajů je oprávněn souhlas kdykoliv odvolat, např. odvoláním souhlasu zaslaného na e-mailovou adresu: [javascript protected email] nebo na adresu sídla správce.

Zároveň tímto uděluji souhlas se zasíláním obchodních sdělení Správce či obchodních partnerů Správce ve smyslu ust. § 7 zák. č. 484/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, a to až do doby odvolání tohoto souhlasu. Souhlas dle předchozí věty lze kdykoliv odvolat, a to na následující e-mailové adrese: [javascript protected email]

resizer-video.png